[gtranslate]

Ventilatsiooni puhastamine

Ventilatsiooni puhastamine

Vendipuhastus OÜ tegutseb ventilatsiooni puhastamise, hoolduse ja ehituse alal. Ettevõtte asutajatel pikaajaline ventilatsiooniehitamise kogemus.

Meie eesmärk on pakkudaklientidele võimalikult head teenust ventilatsioonisüsteemide uurimiseks, puhastamiseksja järelkontrolliks.

Ventilatsioonide puhastus ja ventilatsioonisüsteemide hooldus on teema, mis võib paljudele tunduda esmapilgul ebaoluline, ent tegelikult nõuab see regulaarset tähelepanu ja professionaalset kätt. Hoonete korralik õhutus on äärmiselt oluline, kuna ummistunud ventilatsioonisüsteemid rikuvad kiirelt ruumide sisekliima ning tekitavad seal viibivatele inimestele vaevusi ja tervisehädasid.

Puhastamata ventilatsioonid sisaldavad märkimisväärses koguses tolmu, mikroorganisme, seenhallitust ja muid hingamisteedele kahjulikke aineid. See kõik viib varem või hiljem tõsiste terviseprobleemideni. “Halb õhk” hoones võib tekitada hingamisraskuseid, silmade punetust, nahalöövet, ninakinnisust ja nohu. Halvimal juhul võivad välja areneda kroonilised haigused. Astmaatikute ja allergikute jaoks võivad probleemid veelgi süveneda. Puuduliku õhutusega ruum on hea paik ka viiruste levikule, mis võib tänapäeval halvata kogu ettevõtte töö ning seada otseselt ohtu töötajate elud. Regulaarselt hooldatud ventilatsioonisüsteemidega hoones on selliseid riskid kordades madalamad!

Puhastamata ventilatsioonid tõstavad märgatavalt hoone energiakulu ning võivad kõige halvemal juhul mängida rolli tulekahju tekkimisel. Päästeamet nõuab, et ventilatsioonisüsteemide hooldus viidaks läbi vähemalt korra aastas ning seda kontrollitakse regulaarselt.

Miks on ventilatsioonide puhastus vajalik?

Korralik ventilatsioon on hoones sama oluline kui selle vundament, kandvad talad või vettpidav katus. Õigesti paigaldatud ja korralikult hooldatud ventilatsioonisüsteemist sõltub kogu hoone sisekliima, seal viibivate inimeste heaolu ja tervis. Õigel ajal teostatud ning regulaarne ventilatsioonide puhastus tagab, et siseruumides ei oleks liigniiskust, baktereid, õietolmu, ei leviks kahjulikud aerosoolid ja muud õhus sisalduvad tervist kahjustavad elemendid.

Lisaks on ventilatsioonide korrashoid osa Euroopa Liidu kehtestatud tuleohutusstandardist, mida kontrollib tervisekaitse- ja päästeamet. Hooldamata ventilatsioonisüsteemist võib alguse saada tulekahju ning päästeametil on õigus trahvida ettevõtteid, kes sellele probleemile tähelepanu ei pööra.

Puhas õhk – parem tervis – ohutum keskkond.